یاراکالا > بلاگ > راهنمای خرید اینترنتی > پاور بانک چیست؟ راهنمای خرید پاوربانک ⭐【نکات خرید پاور بانک】

در این قسمت از راهنمای خرید یاراکالا، به بررسی و راهنمای خرید انواع بهترین پاور بانک (شارژر همراه) یا power bank جدید در سال 2021 و اینکه اصلا پاوربانک چیست خواهیم پرداخت و قیمت حدودی آنها را نیز بیان می‌کنیم. پاوربانک ها این روزها بسیار محبوب هستند. یک پاوربانک در هر شکل و اندازه‌ی متفاوتی وجود دارد و در اینجا، یعنی فروشگاه اینترنتی یاراکالا (وبلاگ یاراکالا) به نقد و بررسی هرکدام از پاوربانک ها می‌پردازیم.

انتخاب پاوربانک مناسب برای استفاده در هر شرایطی می تواند دشوار باشد. دانستن اینکه مشخصات مختلف هر پاوربانک به چه معناست و اینکه آیا در عملکرد تلفن همراه شما تأثیر مثبت می‌گذارد یا منفی می‌تواند چالشی در انتخاب بهترین پاوربانک مناسب شما باشد.

وقت آن است که شارژ شوید تا همه چیز را در مورد پاور بانک ها ، از هدف آنها ، انواع مختلف آنها و چرایی نیاز به آنها بیاموزید!

پاور بانک چیست؟ راهنمای خرید پاوربانک ⭐【نکات خرید Powerbank】

(در این راهنمای خرید پاوربانک خواهیم گفت پاوربانک چیست؟ ، اهداف ساخت پاوربانک چیست؟ ، کمی درباره تاریخچه پاوربانک صحبت خواهیم کرد و درنهایت به معرفی و راهنمایی کامل درباره نکات مهم خرید پاورپانک با شما گفتگو میکنیم)

پاوربانک چیست؟

تمام شدن شارژ باتری می تواند یک مشکل بزرگ باشد، به خصوص هنگامی که ممکن است برای شارژ تلفن خود به پریز دیواری دسترسی نداشته باشید. پاور بانک ها! یک پاوربانک می تواند تلفن شما را پر از شارژ کند.

بنابراین شما هرگز مجبور نیستید یک فرصت سلفی یا تماس با مادر خود را از دست بدهید.

پاوربانک چیست؟

پاوربانک چیست؟

پاور بانک چیست؟ حالا میرسیم به این پرسش که اصلا پاوربانک چیست که باید در این رابطه گفت پاوربانک ها یا شارژرهای همراه برای تأمین برق قابل حمل برای شارژ باتری هایی مانند تلفن همراه و سایر موارد مشابه که دارای درگاه USB هستند استفاده می شود: آنها می توانند از طریق USB یا به صورت بی سیم و غیره دستگاه مورد نظر را شارژ کنند.

استفاده از پاور بانک ها امروزه امری عادی است و با افزایش روز افزون استفاده ما از تجهیزات مجهز به باتری، از تلفن های همراه گرفته تا هدفون ها، بلندگوهای پرتابل، پخش کننده های MP3 و..  همگی به وسیله پاوربانک قابل شارژ شدن می‌باشند. پاوربانک ها در واقع یک شارژر قابل حمل هستند و همه آنها به یک رابط شارژ USB نیاز دارند.

پاوربانک ها در اشکال، اندازه و حجم باتری های متفاوت و متناسب با افراد مختلف و نیازهای آنها وجود دارند.

در سال های اخیر ، استفاده از پاوربانک ها به میزان قابل توجهی افزایش یافته است زیرا آنها یک روش بسیار راحت و آسان را برای شارژ تلفن های هوشمند و سایر دستگاه ها در صورت دور بودن از برق هستند. پاوربانک های شارژ بی سیم برای آن دسته از دستگاه هایی که می توانند به صورت بی سیم شارژ شوند نیز معرفی شده است.

تعریف پاوربانک

پاوربانک ها گاهی اوقات، می توانند به عنوان باتری های قابل حمل تعریف شوند که از مدار برای کنترل هرگونه خاموش و روشن شدن استفاده می کنند. همانطور که گفته شد آنها می توانند در صورت وجود شارژر USB، شارژ شوند و سپس برای شارژ مواردی که از طریق باتری کار می کنند مانند تلفن های همراه و تعداد زیادی دستگاه دیگر که به طور معمول از شارژر USB استفاده می کنند ، استفاده می شوند.

نام پاوربانک را می توان به یک بانک (مثلا یک بانک مالی) تشبیه کرد که در آن می توان وجوه را واریز ، ذخیره و در صورت لزوم برداشت کرد.(تشبیه خوبی بود 🙂 )

شارژر همراه چیست؟

شارژر همراه چیست؟

هدف پاور بانک چیست؟

هدف یک پاوربانک این است که وقتی مشغول کار هستید ، وسایل الکترونیکی مجهز به باتری را شارژ کنید! پاوربانک می تواند به اندازه کافی کوچک باشد که در جیب شما جای گیرد یا اینکه همراه با ظرفیت بالاتر، بزرگتر باشند.

دراین راهنمای خرید پاوربانک همانطور که گفته شد، از پاوربانک ها برای شارژ تلفن های همراه ، تبلت ها ، بلندگوها و حتی لپ تاپ ها نیز استفاده می شود!

اولین پاوربانک چه زمانی ساخته شد؟

اولین پاور بانک قابل حمل در سال 2001 توسط یک شرکت چینی به نام Pisen ایجاد شد. طرح اصلی دو باتری قلمی بود که توسط یک مدار به هم متصل شده بودند! اولین نمایش خود را در نمایشگاه بین المللی الکترونیک مصرفی لاس وگاس انجام داد.

استفاده اولین پاوربانک ها از باتری قلمی

استفاده اولین پاوربانک ها از باتری قلمی

اولین پاور بانک بزرگ بود و عمر باتری آن کوتاه بود. امروزه طراحی های بسیار پیچیده و جمع و جور با عمر باتری بسیار بیشتر وجود دارد. اکثر پاوربانک های مدرن می توانند در کف دست شما قرار بگیرند و چندین بار گوشی هوشمند شما را قبل از تمام شدن شارژ، شارژ کنند.

چه کسی اولین پاور بانک را اختراع کرد؟

اولین پاور بانک ، Power King ، توسط یک شرکت چینی به نام Pisen اختراع شد. یک تیم Antarctic Expedition یک شارژر قابل حمل برای دوربین های فیلمبرداری و سایر دستگاه های خود درخواست کردند. دمای سرد باعث می شود عمر باتری تجهیزات آنها به خطر بیفتد ، بنابراین پاوربانک برای این سفر ضروری است.

اجزای ساخت پاوربانک

اجزای ساخت پاوربانک

انواع پاور بانک

چند نوع مختلف شارژر قابل حمل پاوربانک وجود دارد که می توان آنها را خریداری کرد. بدیهی است که اندازه یکی از معیارهای اصلی است ، اما دسته های دیگری نیز وجود دارد که می تواند در انتخاب بهترین پاوربانک برای شما در نظر گرفته شود.

انواع پاور بانک

انواع پاور بانک

پاور بانک ها در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارند. برخی از پاوربانک ها علاوه بر شارژ دستگاه های الکترونیکی شما کاربردهای متعددی دارند!

انواع مختلف پاوربانک ها عبارتند از:

 • پاور بانک: پاور بانک های بلوکی یکی از رایج ترین انواع شارژرهای قابل حمل است. بلوک ها می توانند به شکل یک مستطیل باریک ، یک کنده یا یک مستطیل گسترده تر باشند. این نوع پاوربانک برای نگهداری در کیف یا کوله پشتی مناسب آن لحظه هایی است که به آب اضافی در حین حرکت نیاز دارید:)

  پاور بانک

  پاور بانک

 • پاوربانک کارت اعتباری: پاوربانک کارت اعتباری یک شارژر قابل حمل با طراحی باریک مستطیل شکل است و از این رو نام آن را پاوربانک کارت اعتباری گذاشته اند. این نوع پاوربانک به راحتی داخل جیب شما جا می گیرد بدون اینکه احساس بزرگی کنید. طراحی محرمانه این امکان را برای شما فراهم می کند تا آن را در مکان های کوچک مانند کیف پول بدون اشغال فضا قرار دهید.

  پاوربانک کارت اعتباری

  پاوربانک کارت اعتباری

 • پاور بانک دسته کلید: شما هرگز نمی دانید چه زمانی ممکن است خود را با تلفن کم باتری و بدون پریز دیواری پیدا کنید. پاوربانک جاکلیدی به اندازه کافی جمع و جور است که می تواند به کلید شما اضافه شود و همه جا آن را با خود ببرید! دفعه بعدی که به شارژ سریع نیاز دارید ، پاوربانک خود را به راحتی در دسترس خواهید داشت.

  پاور بانک دسته کلید

  پاور بانک دسته کلید

 • پاوربانک بی سیم: پیگیری سیم ها می تواند آزاردهنده باشد. پاوربانک بی سیم فقط با قرار دادن پشت گوشی در بالای آن و اجازه دادن به شارژ باتری کار می کند. قبل از دریافت پاوربانک بی سیم ، مطمئن شوید که دستگاه شما با این نوع شارژر سازگار است.

  پاوربانک بی سیم

  پاوربانک بی سیم

 • پاور بانک چراغ قوه: اگر به اردو زدن ، ماهیگیری یا پیاده روی می روید ، یک پاوربانک چراغ قوه ضرورت است. چراغ قوه نه تنها ایمنی شبانه را تأمین می کند ، بلکه می تواند تلفن شما را نیز شارژ کند. همچنین بهتر است در صورت قطعی برق ، یک پاور بانک چراغ قوه را در خانه خود نگه دارید.

  پاور بانک چراغ قوه

  پاور بانک چراغ قوه

 • پاوربانک اسپیکر: دفعه دیگر که به ساحل یا پیک نیک رفتید ، فراموش نکنید که یک پاوربانک بلندگو را بگیرید. تلفن خود را هنگام گوش دادن به لیست پخش مورد علاقه خود با این پاوربانک جمع و جور ، شارژ نگه دارید. همچنین برای دوچرخه سواری یا هنگام کار در یک پروژه در فضای باز مفید است.

  پاوربانک اسپیکر

  پاوربانک اسپیکر

 • پاوربانک نوظهور: برخی از پاوربانک ها وجود دارند که به هیچ وجه شبیه پاوربانک نیستند ، مانند این مکعب Rubik’s! بهترین قسمت این است که می توانید بلوک های رنگی را بچرخانید در حالی که تلفن شما شارژ می شود. هنوز هم جمع و جور است و در کف دست شما قرار می گیرد ، بنابراین لازم نیست نگران کمبود فضای کیف خود باشید.

  پاور بانک Rubik’s روبیک

  پاور بانک Rubik’s روبیک

 • پاوربانک earbud بلوتوث: این پاوربانک نه تنها به عنوان شارژر قابل حمل برای تلفن شما کار می کند ، بلکه درگاهی برای ذخیره و شارژ هدفون های بی سیم بلوتوث است! یک طرف پاوربانک برای شارژ دستگاه شما متصل است و در سر دیگر دو اسلات برای هدفون ها وجود دارد.

  پاوربانک earbud بلوتوث

  پاوربانک earbud بلوتوث

 • پاور بانک فانوس: هرکسی که در فضای باز باشد ، یک پاوربانک فانوس می خواهد. در صورت نیاز از چراغ آن استفاده کنید و سپس تلفن خود را همزمان شارژ کنید. با استفاده از این پاوربانک می توانید از کابل شارژ استفاده کنید یا می توانید تلفن خود را در قسمت بالایی قرار دهید تا به صورت بی سیم شارژ شود.

  پاور بانک فانوسی

  پاور بانک فانوسی

 • پاور بانک خورشیدی: با یک بانک قدرت خورشیدی سبز شوید! پاوربانک خود را در معرض آفتاب بگذارید تا شارژ شود و سپس آن را به تلفن وصل کنید. یک منبع تغذیه خورشیدی برای استفاده در یک دوره طولانی بسیار مناسب است زیرا شما نگران نیاز به پریز دیواری برای شارژ مجدد آن نیستید.

  پاور بانک خورشیدی

  پاور بانک خورشیدی

 • پاوربانک با ظرفیت بالا: پاوربانک های با ظرفیت بالا انرژی زیادی را تأمین می کنند و دارای باتری 20000 میلی آمپر ساعت یا بیشتر هستند. این پاوربانک ها می توانند چندین دستگاه را همزمان شارژ کنند ، یا یک دستگاه را چندین بار قبل از نیاز به شارژ ، شارژ کنند.

  پاوربانک با ظرفیت بالا

  پاوربانک با ظرفیت بالا

تعریف دقیق تر برخی از انواع اصلی پاوربانک های USB شامل موارد زیر است:

پاور بانک جهانی یا استاندارد: اینها شارژرهای قابل حمل پاوربانک معمولی هستند که در فروشگاه ها و به صورت آنلاین موجود هستند. آنها از منابع معمول USB مانند شارژرهای USB شارژ می شوند.

این پاوربانک ها به طور معمول از یک شارژر USB استاندارد شارژ می شوند و در پاور بانک نشانه هایی از وضعیت شارژ آن وجود دارد. این ممکن است یک ردیف لامپ LED کوچک یا یک صفحه نمایش الفبایی عددی ساده باشد که سطح شارژ را به عنوان درصد شارژ کامل نشان می دهد. به طور معمول از یک اتصال میکرو USB به عنوان منبع تغذیه استفاده می شود.

پس از شارژ کامل، از پاور بانک می توان برای شارژ دستگاه های دیگر استفاده کرد. ممکن است یکی دیگر از سوکت های USB نوع A (وابسته به پاوربانک خاص) وجود داشته باشد که می تواند شارژ را به دستگاه های مورد نیاز شارژ، منتقل کند.

پاور بانک خورشیدی

پاور بانک خورشیدی

پاور بانک خورشیدی: همانطور که از نام آن پیداست ، این پاوربانک های خورشیدی می توانند از نور خورشید برای شارژ استفاده کنند. برای این کار آنها پانل های فتوولتائیک دارند. اینها واقعاً فقط در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید می توانند باتری داخلی را شارژ کنند زیرا سلول های خورشیدی نسبتاً کوچک هستند ، اما با این وجود عملکرد آنان عالی است (اما فقط در شرایط بسیار آفتابی یا روشن).

از آنجا که شارژ خورشیدی کند است ، می توان آنها را از یک شارژر USB نیز شارژ کرد. شارژ خورشیدی پشتیبان گیری مفیدی است ، مخصوصاً اگر دسترسی به برق برای شارژ پاوربانک خود ندارید. برای اطمینان از اینکه حداکثر میزان انرژی قابل تبدیل خورشید چقدر است ، باید گفت برخی از بانکهای پیشرفته خورشیدی دارای بسیاری صفحات خورشیدی هستند که برای ایجاد دسترسی یک منطقه بزرگ به انرژی خورشید ، جمع می شوند. حتی در این صورت ، شارژ بعضی از آنها ممکن است بیش از 24 ساعت طول بکشد ، و چون به طور واضح آفتاب در شب یا حتی در طول روز روشن نیست ، شارژ شدن می تواند مدت زمان زیادی طول بکشد. از آنجا که زمان شارژ ، ظرفیت ها و غیره بطور قابل توجهی متفاوت است ، درصورت وجود امکان خرید ، همیشه بهتر است که به ارقام نگاهی دقیق بیندازید.

مانند پاوربانک جهانی یا استاندارد ، در پاوربانک هایی با اتصالات خورشیدی، اتصالات USB نوع A استاندارد (برای خروجی و میکرو USB برای ورودی) در یک شارژر USB قراردارد.

پاوربانک بی سیم

پاوربانک بی سیم

پاوربانک بی سیم: با وجود ابزارهای زیادی مانند تلفن ها ، هدفون ها و موارد مشابه که اکنون قابلیت شارژ بی سیم را دارند ، این مفهوم توسط صنعت پاوربانک پذیرفته شده است.

پاوربانک های بیسیم خود بصورت باسیم شارژ می‌شوند اما آنها می توانند تلفن ها و سایر دستگاه های الکترونیکی سازگار با شارژ بی سیم را به صورت بی سیم شارژ کنند.

این پاوربانک ها از استاندارد Qi استفاده می کنند که تقریباً توسط همه دستگاه های الکترونیکی قابل شارژ بی سیم استفاده می‌شود.

کار با پاوربانک های بیسیم به اینصورت است که ابتدا دستگاه الکترونیکی روی پاوربانک قرار می گیرد – جهت قرارگیری اغلب مهم است و سپس برای روشن کردن قابلیت شارژ بی سیم ، (معمولاً) باید دکمه ای فشار داده شود.

بهتر است پس از اتمام شارژ ، Powerbank شارژ بی سیم را خاموش کنید و سپس مدار شارژ بی سیم غیرفعال شود و Powerbank بی دلیل تخلیه نشود.

طول عمر پاور بانک

دو شکل اصلی در طول عمرباتری Powerbank ها وجود دارد که به پاوربانک ها مرتبط هستند.

چرخه های تخلیه شارژ: هر باتری قابل شارژ به تدریج فرسوده می شود. به طور معمول طول عمر باتری از نظر تعداد چرخه تخلیه شارژ قابل انجام قبل از افت عملکرد با یک درجه مشخص ، ذکر می شود. برخی از پاوربانک های ارزان قیمت ممکن است فقط 500 چرخه تخلیه شارژ داشته باشند ، اما عمر بیشتر آنها بیشتر از چرخه تخلیه شارژ است.

طول عمر پاور بانک

طول عمر پاور بانک

زمان تخلیه خودکار: تمام سلولهای باتری دارای میزان شارژ خاصی برای تخلیه خودکار انرژی هستند. یک پاوربانک خوب می تواند شارژ را با اتلاف شارژ کمی تا 6 ماه نگه دارد ، اما یک Power bank کیفیت پایین ممکن است فقط یک ماه شارژ مفید را حفظ کند. این ارقام م‌تواند به دمای اتاق هم مرتبط باشد، اما ذخیره شارژ آنها در خارج از یک دمای نامتعادل بطور قابل توجهی عملکرد آنها را کاهش می دهد.

mAh در پاور بانک چیست ؟

mAh به معنای میلی آمپر ساعت است. این یک واحد اندازه گیری است که برای انرژی الکتریکی ، به ویژه برای باتری ها استفاده می شود. باتری ای که میلی آمپر ساعت بیشتری داشته باشد ، از انرژی و عمر باتری بیشتری برخوردار خواهد بود.

برای باتری های قابل شارژ موجود در پاوربانک ها ، mAh نشان می دهد که باتری چقدر می تواند شارژ کند و چه مدت می تواند قبل از اینکه شارژ شود ، شارژ یک دستگاه الکترونیکی دیگر را تأمین کند.

شارژ پاور بانک

سطح شارژ قابل ذخیره در پاوربانک ها با افزایش نیاز به پاوربانک‌ها افزایش یافته است. تلفن های هوشمند یکی از موارد اصلی است که توسط آنها شارژ می شود و در سال های اخیر ظرفیت باتری آنها نیز به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

پاور بانک های قدیمی احتمالاً دارای ظرفیت 1000 میلی آمپر ساعت هستند ، در حالی که برخی از جدیدترین آنها می توانند ظرفیت های عظیم 25000 میلی آمپر ساعت را ارائه دهند.

همچنین جریان قابل تحویل توسط آنها نیز بزرگ است. اغلب آنها می توانند 2.5A را تحویل دهند و به آنها امکان می دهد شارژ سریع بسیاری از دستگاه های الکترونیکی را تأمین کنند.

چگونه می توانم ظرفیت پاور بانک خود را بدانم؟

قبل از خرید پاوربانک ، باید بدانید که باتری آن چقدر دوام می آورد. دانستن ظرفیت پاوربانک به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که چقدر می‌تواندی یک پاور بانک، شارژ باتری دستگاه های الکترونیکی شما را تأمین کند. از معادله زیر برای یافتن عمر تقریبی باتری پاوربانک خود استفاده کنید.

چگونه می توانم ظرفیت پاور بانک خود را بدانم؟

چگونه می توانم ظرفیت پاور بانک خود را بدانم؟

فرمول بالا بدین معناست که به طور مثال اگر پاوربانک شما 10000 میلی آمپر ساعت داشته باشد ، آن را به میلی آمپر ساعت دستگاهی که می خواهید شارژ کنید تقسیم می کنید. اگر مطمئن نیستید یا باتری را پیدا نمی کنید ، یک جستجوی سریع آنلاین می تواند mAh دستگاه خود را به شما بگوید. به عنوان مثال ، یک آیفون XS از یک باتری 2،658 میلی آمپری استفاده می کند. با استفاده از این معادله ، شارژ آیفون XS شما 3 ساعت و 7 دقیقه طول می کشد تا پاور بانک 10000 میلی آمپری شما تمام شود.

فناوری باتری پاور بانک چیست؟

تمام پاوربانک ها از باتری های قابل شارژ مبتنی بر فناوری لیتیوم استفاده می کنند. باتری های لیتیوم-یون و لیتیوم-پلیمر معمولاً برای پاوربانک ها مورد استفاده قرار می گیرند اما اگر خیلی زود انواع دیگرشان به بازار آمد تعجب نکنید.

فناوری باتری برای بسیاری از تحولات جدید مهم است: باتری ها در همه چیز ، از تلفن های همراه گرفته تا وسایل نقلیه الکتریکی وجود دارد.

فناوری باتری پاور بانک

فناوری باتری پاور بانک

2 فناوری که در حال حاضر استفاده می شود دارای ویژگی های کمی متفاوت هستند:

یون لیتیوم: باتری های لیتیوم-یون دارای چگالی انرژی بالاتری هستند ، به عنوان مثال می توانند بار الکتریکی بیشتری را در اندازه یا حجم مشخصی ذخیره کنند و ساخت آنها ارزان تر است ، اما با پیر شدن می توانند مشکلاتی داشته باشند.

لیتیوم-پلیمر: پاوربانک های لیتیوم-پلیمر به همان اندازه باتری های یون لیتیوم یا لیتیوم یونی از پیری رنج نمی برند، بنابراین انتخاب بهتری هستند. با این وجود ساخت آنها هزینه بیشتری دارد و در نتیجه ممکن است متناسب با همه بودجه ها نباشد.

هر دو شکل پاوربانک به خوبی کار می کنند ، اما چالش کار بین برقراری تعادل بین هزینه و میزان عملکرد است.

بهترین نوع پاوربانک چیست؟

بهترین نوع پاوربانک دارای یک میلی آمپر ساعتی است که بالاتر از دستگاهی است که می خواهید شارژ کنید باشد. هرچه باتری روی تلفن یا دستگاه الکترونیکی دیگر بزرگتر باشد ، برای شارژ کردن آن به انرژی بیشتری از پاوربانک خود احتیاج دارید.

به عنوان مثال ، اگر دستگاه الکترونیکی شما دارای باتری 2000 میلی آمپر ساعت است ، می خواهید پاوربانکی تهیه کنید که حداقل 2000 میلی آمپر ساعت یا بیشتر داشته باشد. به این ترتیب ، بدون نیاز به شارژ مجدد پاوربانک ، حداقل یک بار شارژ کامل برای دستگاه خود دریافت خواهید کرد.

کدام نوع پاور بانک بهترین است؟

کدام نوع پاور بانک بهترین است؟

بهترین مارک پاور بانک چیست؟

بهترین پاوربانک برای شما بستگی به میزان نیاز به شارژ و میزان انرژی لازم درصورت دوری از برق دارد. تلفن ها بارزترین دستگاه برای شارژ در طول یک روز طولانی هستند اما ممکن است به یک پاوربانک نیاز داشته باشید که بتواند باتری یک Nintendo Switch یا حتی یک لپ تاپ و یا هدفون خود را نیز تقویت کنید.

بهترین مارک پاور بانک چیست

بهترین مارک پاور بانک چیست

درحال حاضر مارک پاوربانک هایی که در ایران محبوب هستند عبارت اند از موارد زیر که البته محبوب بودن آنان نشان از بهترین مارک پاوربانک نیست:

 • پاوربانک شیائومی
 • پاوربانک ای دیتا
 • پاوربانک سیلیکون پاور
 • پاوربانک روموس
 • پاوربانک ایکس او
 • پاوربانک تسکو
 • پاوربانک انکر
 • پاوربانک انزجایزر
 • پاوربانک گلف
 • پاوربانک آی واک
 • پاوربانک سامسونگ (گاهی فروشندگان پاوربانک های سامسونگ را با برخی از بهترین سری گوشی های سامسونگ ارائه می‌کنند)
 • سونی

همانطور که گفته شد، مارک های پاوربانک بالا جزو محبوب ترین مارک پاوربانک در ایران هستند، اما در اینکه آیا بهترین نیز هستند یا خیر، جای بحث وحود دارد. در کل میتوان گفت که پاوربانک هایی با مارک شیائومی، سامسونگ، ای دیتا، سونی و تسکو و درنهایت روموس جزو بهترین مارک پاوربانک هستند.

پاوربانک های مختلفی را می‌توانید در بهترین فروشگاه های اینترنتی جهان مشاهده کنید که بر اساس مارک، ظرفیت، ظاهر، رنگ، آمپر ورودی و خروجی و.. دسته بندی می‌شوند.

شارژر قابل حمل چیست؟

تفاوتی بین پاوربانک و شارژر قابل حمل وجود ندارد. از هر دو نام می توان برای اشاره به بسته باتری دقیقاً مشابهی که برای شارژ دستگاه استفاده می کنید ، استفاده کرد.

تفاوت پاوربانک و شارژر قابل حمل
یک پاوربانک چندین نام دارد، از جمله موارد زیر:

 • بسته باتری
 • بانک سوخت
 • دستگاه شارژ پشتیبان
 • شارژر بی سیم
 • شارژر قابل حمل

چه نوع پاوربانک هایی در هواپيماها مجاز هستند؟

طبق اداره امنیت حمل و نقل ، پاوربانک های حاوی یک باتری یون لیتیوم باید در یک کیف دستی بسته بندی شوند. دلیل این که چرا پاور بانک ها در کیسه های چک شده مجاز نیستند ، این است که باتری حاوی مواد قابل اشتعال خطرناک است. اداره هوانوردی فدرال امریکا (FAA) حمل ونقل هیچ نوع باتری که بیش از 27000 میلی آمپر ساعت باشد را در هیچ هواپیمایی مجاز نمی داند.

پاوربانک در کیف سفر با هواپیما

پاوربانک در کیف سفر با هواپیما

مزایای پاور بانک ها چیست؟

اکنون که دانستید پاور بانک چیست ، ممکن است این سوال را داشته باشید که آیا پاور بانک ارزش خرید دارد؟ داشتن پاوربانک مزایای مختلفی دارد که باید قبل از تهیه آن نظر بگیرید.

از مزایای پاور بانک ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به راحتی قابل حمل است:
  بیشتر پاوربانک ها می توانند در کف دست شما قرار بگیرند و حمل آنها در هر مکانی آسان است! دیگر نگران این نیستید که فضای زیادی در کیف یا جیب شما اشغال شود.
 • ظاهر زیبا:
  پاوربانک ها در رنگ ها و سبک های مختلفی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. همچنین می توانید طرح های مختلفی را به پاوربانک های خود اضافه کنید تا آن را از آن خود کنید.
 • مقرون به صرفه:
  برای تهیه یک پاوربانک با کیفیت نیازی نیست که هزینه زیادی صرف کنید. بیشتر پاوربانک ها زیر 500 هزارتومان هستند (درحال حاضر در سال 1399 این متن نوشته می‌شود و امیدواریم وقتی که این متن را میخوانید قیمت آن کاهش پیدا کرده باشد) و هر زمان که بخواهید تلفن شما را شارژ می کنند.
 • قابل استفاده مجدد:
  هر بار که باید دستگاه های الکترونیکی خود را شارژ کنید ، مجبور نیستید یک پاوربانک جدید تهیه کنید. می توانید همان پاوربانک را بارها و بارها شارژ و دوباره استفاده کنید.
 • شارژ سریع:
  ما همیشه وقت نداریم منتظر شارژ باتری تلفن خود بمانیم. خوشبختانه ، شما می توانید یک پاوربانک با خود ببرید تا تلفن خود را در حین حرکت سریع شارژ کنید.
 • نگرانی از تلفن همراه بی شارژ را کاهش می دهد:
  مهم نیست که کجا باشید ، تا زمانی که یک پاور بانک عالی دارید ، دیگر نگران کمبود شارژ تلفن خود نخواهید بود.

شارژرهای قابل حمل (پاور بانک) بسیار مفید هستند زیرا امکان شارژ شدن وسایل باتری را در حین حرکت فراهم می کنند. از آنجا که دسترسی به یک منبع تغذیه در شبکه برق هربار که تلفن همراه یا باتری دیگری به شارژ نیاز دارد ،همیشه امکان پذیر نیست ، این پاوربانک ها اکنون به یک محصول ثابت هر خانه تبدیل شده اند که مخصوصاً در هنگام مسافرت بیشتر به چشم می‌آیند.

 

راهنمای خرید پاور بانک

در هنگام خرید پاوربانک ، نکات مختلف زیادی باید در نظر گرفته شود. در اینجا نقاط کلیدی ومهمی را بیان خواهیم کرد.

ظرفیت های پاوربانک را بررسی کنید:دوست دارید چند بار دستگاه های الکترونیکی خود را بدون شارژ پاوربانک خود شارژ کنید؟ این سوالی است که ظرفیت پاور بانک قادر است به شما بگوید. یک سوال مهم دیگر این است که شما برای کدام دستگاه می خواهید از پاوربانک خود استفاده کنید؟

راهنمای خرید پاور بانک

راهنمای خرید پاور بانک

یکی از مهمترین نکاتی که باید هنگام خرید یا انتخاب پاوربانک در نظر بگیرید ، ظرفیت مورد نیاز است. به آنچه باید شارژ شود فکر کنید زیرا یک تبلت بیش از تلفن هوشمند و غیره شارژ مصرف می کند. همچنین برخی از تلفن های هوشمند شارژ بیشتری نسبت به دیگران ذخیره می‌کنند. برای اطلاع از این موضوع ، به مشخصات گوشی هوشمند خود نگاهی بیندازید. ظرفیت باتری در زیر باتری آن نشان داده می شود و یا اگر باتری گوشی غیرقابل رویت است، به مشخصات پشت کارتن گوشی خود نگاهی بیاندازید. حالا بریم سراغ شارژ لپ تاپ با پاوربانک، لپ تاپ به انرژی بیشتری نسبت به تلفن هوشمند نیاز دارد. یک تلفن هوشمند می تواند با یک پاوربانک 3350 میلی آمپری شارژ شود اما یک لپ تاپ به انرژی بیشتری احتیاج دارد. به پاوربانک لپ تاپ نیاز دارید؟ از پاوربانک با ظرفیت 30000 میلی آمپر ساعت یا بیشتر باید استفاده کنید.

شارژ تبلت و لپ تاپ با پاوربانک

شارژ تبلت و لپ تاپ با پاوربانک

همانطور که گفته شد، شارژ با میلی آمپر اندازه گیری می شود. این یعنی میلی آمپر ساعت. بنابراین یک باتری هزار میلی آمپری 1000 میلی آمپر ساعت را تأمین می کند ، شاید بتوان گفت به مدت یک ساعت. ظرفیت تلفن های قدیمی احتمالاً کمتر از 1000 میلی آمپر ساعت است ، اما تلفن های مدرن می توانند تا 3000 میلی آمپر ساعت و بیشتر ظرفیت داشته باشند. به عنوان مثال یک iPhoneX دارای ظرفیت باتری 2716 میلی آمپر ساعت است.

برای تأمین شارژ کامل ، ظرفیت پاوربانک حداقل باید کمی بیشتر از دستگاه مورد شارژ باشد – همیشه بهتر است کمی اضافی داشته باشید تا مطمئن شوید دستگاه شارژ کامل می شود.

شایان ذکر است که باتری های تبلت دارای باتری های بسیار بزرگتری هستند ، بنابراین اگر می خواهید یک تبلت را شارژ کنید ، به یک پاوربانک بزرگتر نیاز خواهید داشت.

ظرفیت شارژ یک شارژر همراه یا powerbank

ظرفیت شارژ یک شارژر همراه یا powerbank

جریان شارژ خروجی پاور بانک: هنگام خرید پاوربانک ، مهم است که به نرخ تحویل شارژ نیز فکر کنید. این مورد در تعیین زمان شارژ موثر است.

می توانید از شارژرهای ارائه شده دستگاه خود، جریان خروجی مورد نیاز را به دست آورید. بسیاری از شارژرهای USB فقط انتظار شارژ حدود نیم آمپر را براورده می‌کنند ، تلفن های هوشمند ممکن است حدود 1 آمپر و تبلت ها حدود 2.5 آمپر باشد.

اگر هر چیزی دارای قابلیت شارژ سریع باشد ، جریان بیشتری نیاز خواهد داشت ، احتمالاً 3 آمپر. با توجه به اینکه دستگاه های بیشتری از این قابلیت برخوردارند ، باید توجه کنید که انتخاب درستی داشته باشید.

به طور معمول پاوربانک ها می گویند چه جریانی را می توانند تأمین کنند. هرچه حداکثر جریانی که می تواند تأمین کنند بیشتر باشد، مدت بیشتری طول می کشد تا دستگاه نیز شارژ شود. برخی از پاوربانک های بزرگتر دارای چندین خروجی هستند و هر خروجی مشخص است که چه آمپری دارد و اغلب در روی پورت پاوربانک نوشته می شود. اما توجه داشته باشید که اگر دستگاهی چندین خروجی داشته باشد ، ممکن است نتواند حداکثر جریان را به طور همزمان به همه خروجی ها برساند.

بنابراین اگر می خواهید زمان شارژ سریع داشته باشید ، یک پاوربانک با جریان خروجی بالا بخرید. اگر تلفن یا دستگاه نمی تواند حداکثر جریان را مصرف کند ، نگران نباشید ، فقط آنچه را که از پس آن برمی آید را می گیرد.
تعداد پورت: پاوربانک های اولیه فقط دارای یک پورت خروجی منفرد بودند ، اما با توجه به اینکه تعداد آدمای بیشتری میخواهند همزمان از آنها استفاده کنند و یا می خواهند چندین دستگاه را به طور همزمان شارژ کنند ، بسیاری از پاوربانک ها، دارای دو پورت و گاهی اوقات بیشتر هستند. فقط بررسی کنید که قابلیت های جریان خروجی برای هر پورت برای شما کافی باشد. همچنین به یاد داشته باشید که اگر چندین دستگاه به طور همزمان شارژ شوند ، پاوربانک ممکن است حداکثر جریان را به هر پورت ندهد که خوب باعث افزایش زمان شارژ دستگاه ها نیز می شود.

استفاده از پاوربانک یا شارژر همراه

استفاده از پاوربانک یا شارژر همراه

اندازه و وزن: اندازه و وزن هنگام خرید پاوربانک از اهمیت زیادی برخوردار است ، خصوصاً اگر قصد استفاده از آن را هنگام مسافرت دارید. هرچه ظرفیت پاوربانک بیشتر باشد بزرگتر و سنگین تر خواهد بود.
اتصالات شارژ: اگرچه خروجی پاوربانک ها تقریباً به طور جهانی یک USB Type A است (اتصال بزرگ USB که برای ارتباط با شارژرهای USB ، درایو های حافظه فلش و غیره استفاده می شود)اما باز ممکن کانکتور مورد استفاده برای شارژ برخی پاور بانک ها متفاوت باشد که باید به این مورد نیز دقت کنید.

نحوه شارژ پاور بانک: لازم به یادآوری مجدد است که باید خود پاور بانک را هربار که تخلیه می شود، شارژ کنید. هرچه ظرفیت powerbank بیشتر باشد مدت زمان بیشتری نیز صرف شارژ پاوربانک خواهد شد. اگر فقط یک شارژر 1 آمپری داشته باشید و پاوربانک 5000 میلی آمپر ساعت ظرفیت داشته باشد ، شارژ آن پنج ساعت طول خواهد کشید – البته شاید کمی زیرا تمام شارژ ورودی به پاوربانک به شارژ ذخیره شده تبدیل نمی شود ، ضریب کارایی احتمالاً 80٪ یا بیشتر باشد، بنابراین بیشتر طول خواهد کشید.

چگونه می توان طول عمر پاوربانک را افزایش داد؟

 • دما را در نظر بگیرید
  • پاور بانک نباید در دمای زیر 5 درجه شارژ شود و نباید در دمای بالای 40 درجه تخلیه شود.
 • شارژر Power Bank خود را به محض شارژ کامل قطع کنید
  • این مورد در افزایش بازدهی شارژ دستگاه مفید است.
 • Power Bank خود را حتی اگر از آن استفاده نمی کنید شارژ کنید
  • برای اینکه پاوربانک در شرایط کاری خوبی باشد ، باید حداقل هر سه ماه یکبار آن را شارژ کنید.
 • از شارژ کامل پاور بانک خودداری کنید
  • برای داشتن بهترین عملکرد و طول عمر بیشتر ، پاور بانک خود را فقط تا 80٪ شارژ کنید و فقط تا 20٪ تخلیه کنید. اکثر پاور بانک ها دارای نشانه وضعیت شارژ هستند.
 • پاور بانک را پرتاب نکنید
  • پاور بانک شامل یک صفحه مدار و سایر اجزای شکننده داخل آن است. همیشه اطمینان حاصل کنید که آن را با دقت اداره کنید. آن را رها یا پرتاب نکنید.
 • پاور بانک را در معرض دمای شدید قرار ندهید
  • باتری ها دمای بین 5 تا 25 درجه را ترجیح می دهند. هرچه بیشتر از این منطقه دمایی دور شوید ، تلفات جبران ناپذیر بازدهی پاور بانک را کاهش می‌دهند یا مثلا پاوربانک خود را با پتو یا لباس نپوشانید!
 • پاور بانک خود را در جیب یا کیف در معرض اشیای فلزی نگه ندارید
  • همیشه بهتر است مراقب باشید و مطمئن شوید که آنها هرگز در موقعیتی قرار نمی گیرند که اجسام فلزی بتوانند خروجی های پاوربانک را مخدوش کنند.
 • Power Bank و دستگاه خود را همزمان شارژ نکنید
  • به دلیل تولید بیش از حد گرما در هر دو نوع شارژ ، بر سلامت باتری Power Banks تأثیر می گذارد.
افزایش طول عمر پاوربانک یا شارژر همراه

افزایش طول عمر پاوربانک یا شارژر همراه

قیمت انواع پاوربانک در ایران

اگر به دنبال یک پاوربانک مناسب و متناسب با نیازهای خود هستید ، به مشخصات نگاهی بیندازید و تصمیم بگیرید که چه مشخصاتی برای استفاده شما از پاوربانک مهم است. بعضی اوقات مدل ارزان تری با نیازهای شما مطابقت ندارد و پاوربانک ارزان قیمت ممکن است تا زمانی که شما می خواهید دوام نیاورد. دلیل دیگر برای خوب نگاه کردن به نسبت قیمت / کیفیت ، شارژ بی کیفیت است. برخی از پاوربانک های ارزان قیمت می توانند دستگاه های الکترونیکی شما را بیش از حد پرانرژی کرده و به آنها آسیب برسانند. پس باید درهنگام خرید پاوربانک، به نسبتی بین قیمت و کیفیت برسید تا از خرید خود پشیمان نشوید.

قیمت انواع پاوربانک در ایران

قیمت انواع پاوربانک در ایران

قیمت انواع  powerbank در ایران درحال حاضر از حدود 50 هزارتومان تا بیش از 500 هزارتومان (حدودا تا یک میلیون تومان) ادامه دارد که این قیمت اغلب با توجه به میزان آمپر پاوربانک متغیر می‌شود و مارک پاوربانک آنچنان از اهمیت بالایی در تعیین قیمت برخوردار نیست.

نکات خرید پاور بانک

درهنگام خرید پاوربانک باید دقت کرد که از فروشگاه معتبر خریداری شود، پاوربانک باید کارتون داشته باشد، کابل رابط شارژ و دفترچه راهنما همراه خود در جعبه نیز داشته باشد. سعی کنید پاوربانک را پس از خرید چندین بار تست کنید و دستگاه های مختلفی را با پاوربانک خود شارژ کنید. قبل از خرید نظرات سایر کاربرانی که از پاوربانک مدنظر شما استفاده کرده اند را جویا شوید و از فروشنده گارانتی مربوطه را درخواست کنید.

نکات خرید پاور بانک

نکات خرید پاور بانک

نکات پایانی درباره اینکه پاوربانک چیست؟

در این مطلب با عنوان پاوربانک چیست ؟ گفته شد که پاوربانک نوعی شارژر دستگاه های برقی همراه است که در مواردی که کاربر به برق دسترسی ندارد، می‌تواند از پاوربانک استفاده نماید. همین طور بیان شد که پاوربانک ها انواع مختلفی دارند، از باسیم و بیسیم تا شکل جاسوییچی، کارت اعتباری، پاوربانک اسپیکر و.. که هرکدام دارای ویژگی های خاصی هستند.

پاوربانک ها در ظرفیت های مختلف اعم از 1000 تا بیش از 30000 هزار میلی آمپر ساعت ساخته می‌شوند که می‌توانند بهترین گوشی دنیا را نیز شارژ کنند و علاقه مندان بر اساس نیاز خود می‌توانند نسبت به خرید آن اقدام نمایند.

نتیجه گیری راهنمای خرید پاوربانک

مهم ترین نکته در این بخش از راهنمای خرید پاوربانک، حجم باتری پاوربانک و اندازه پاور بانک انتخابی است. این دو مورد باید در هنگام خرید پاوربانک الویت اصلی شما باشد. بدیهی است که هرچقدر ظریفیت POWERBANK شما بیشتر باشد، دستگاهای بیشتری را می‌تواند شارژ کند و هرچقدر که اندازه شارژر همراه شما بزرگتر باشد، در دست نگه داشتن و حمل و نقل آن سخت تر می‌شود و شاید به مرور زمان دلیل عدم استفاده شما از پاوربانک شود.

امیدواریم مقاله “پاور بانک چیست؟ راهنمای خرید پاوربانک و نکات خرید پاور بانک” برای شما مفید بوده باشد و باعث یک خرید پاوربانک دلچسب برای شما شود.بزودی در فروشگاه اینترنتی یاراکالا محصولات جانبی مانند پاوربانک یا شارژر همراه افزوده می‌شود که علاقه مندان می‌توانند نسبت به بررسی و خرید اینترنتی پاوربانک از فروشگاه اینترنتی یاراکالا اقدام نمایند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فروشگاه اینترنتی یاراکالا

فروشگاه اینترنتی یاراکالا

رسالت تیم یاراکالا در بخش بلاگ، افزایش سطح آگاهی مشتریان عزیز در رابطه با محصولات موجود در فروشگاه آنلاین یاراکالا و همچنین افزایش سطح دانش کاربران وبلاگ یاراکالا می‌باشد.

دیگر مقالات فروشگاه اینترنتی یاراکالا

 • پس از ثبت نظر، دیدگاه شما برای بازبینی ارسال خواهد شد.
 • وارد کردن نام و ایمیل اجباری نیست اما اگر میخواهید از پاسخ دیدگاه خود اطلاع یابید، وارد نمایید.
 • پرسش های شما قطعا پاسخ داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر در “پاور بانک چیست؟ راهنمای خرید پاوربانک ⭐【نکات خرید پاور بانک】

 1. ناشناس گفت:

  عالی بود

 2. ارشیا گفت:

  سلام ممنون از مقاله خوبتون بسیار کاربردی بود

خانه
فروشگاه
0 ویرایش آیتم منو سبد خرید
پروفایل