یاراکالا > بلاگ > راهنمای ارسال مرسوله > نحوه ارسال بسته پستی به خارج از کشور [100% کامل]

با فراگیرشدن مبادلات تجاری و افزایش روز افزون فروشگاه اینترنتی و محیا شدن راه ارسال بسته پستی به خارج از کشور، پست کردن انواع مرسولات، یا کالاهایی مانند مواد غذایی، پسته و زعفران و حتی طلا برای ارسال به خارج از ایران آماده می‌شوند.

آیا تا به حال شده است که نیاز به ارسال یک مرسوله پستی از ایران به خارج از کشور یا بالعکس، ارسال بسته پستی از خارج از کشور به ایران را داشته باشید؟ در این صورت به خدمات ارسال بسته پستی به خارج از کشور را نیاز دارید. در واقع می توان گفت که این خدمات به صورت کاملا قانونی و با روشهای ارسال سریع در دسترس شماست تا بتوانید از این خدمات بهره مند شوید.

نکته مهم: یاراکالا به عنوان فروشگاه اینترتنی محصولات متنوع فعال است و هیچ گونه خدماتی نظیر ارسال مرسولات پستی شما را ندارد.

هم اکنون اگر قصد خرید محصولات متنوع دارید سری به فروشگاه اینترنتی یاراکالا بزنید.

همانطور که قبل از خرید اینترنتی، مثلا خرید اینترنتی کتاب، شروع به خواندن راهنمای خرید می‌کنیم، قبل از ارسال مرسوله نیز بهتر است راهنمای ارسال مرسوله را مطالعه کنیم. پس در این مقاله، نحوه ارسال بسته پستی به خارج از کشور با ما همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

شرایط ارسال کالا به خارج از کشور چیست؟

در ابتدا باید بدانیم که اجازه ارسال کالایی که شرعا و یا قانونا دچار مشکل می باشد، نمی تواند صادر شود. در ارسال بسته پستی به خارج از کشور نیز باید توجه داشته باشید که مواردی مانند حجم کالا دارای اهمیت می باشد.

کالای ارسالی نباید جنبه تجاری داشته باشد و همچنین ارسال مرسوله با ارزش بیشتر از 80 دلار ممنوع می باشد. در صورتی که قصد ارسال تجاری کالا را داشته باشید باید حتما نسبت به دریافت کارت بازرگانی اقدام کرده و سپس صادرات را انجام دهید.

شرایط ارسال کالا به خارج از کشور

شرایط ارسال کالا به خارج از کشور

ارسال مرسوله پستی به خارج از کشور

ارسال مرسوله پستی به خارج از کشور، امری سخت تر نسبت به ارسال مرسوله در سطح داخل کشور است. از این رو ارسال کنندگان همیشه پرسش هایی دارند که یاراکالا در ادامه با توجه به دانسته ها و بررسی و تحقیق خود، به آنها پاسخ می‌دهد.

نکته ای که باید به آن توجه کرد، این است که برخی قوانین مدام درحال تغییر هستند، مثلا هزینه ارسال و وزن کالا معمولا در سال چندین بار تغییر می‌کنند.

ارسال مرسوله پستی به خارج از کشور

ارسال مرسوله پستی به خارج از کشور

مدت زمان ارسال مرسولات پستی

بر اساس کشور مقصد و میزان مسیر ممکن است که مرسولات پستی در مدت زمان مختلفی ارسال شود. برای مثال ارسال بسته پستی به کشور آلمان برابر با 5 روز به صورت هوایی و 15 روز به صورت زمینی می باشد. همچنین ارسال بسته پستی به کشور آمریکا معمولا به صورت 5 روز هوایی و 14 روز به صورت زمینی به زمان می‌برد. با توجه به این مسائل می توانید انتظار داشته باشید که ارسال بسته پستی به خارج از کشور در کوتاه ترین زمان انجام خواهد شد.

تعرفه های پستی سال 99 خارج از کشور

تعرفه های پستی ارسال بسته پستی به خارج از کشور بر اساس پارامترهایی مانند نوع مرسوله و همچنین وزن و حجم آن تعیین می شود و کاربران می توانند با ارسال این مرسوله های پستی در کوتاه ترین زمان از خدمات مربوطه استفاده داشته باشند. نوع مقصد نیز در این خصوص تاثیرگذار است ولی با توجه به تغییرات نرخ ها در سال 99 نمی توانیم انتظار داشته باشیم که نرخ ارسال بسته پستی به خارج از کشور همواره یکسان باشد.

مدارک مورد نیازجهت ارسال کالا چیست؟

همانطور که در بخش ارسال مرسوله پستی زعفران در ادامه با شما صحبت خواهیم کرد، باید بدانید که در ارسال بسته پستی به خارج از کشور، به همراه داشتن اصل شناسنامه برای کالای غیر تجاری الزامی می باشد. همچنین برای کالای تجاری شما باید گذرنامه معتبر، کارت ملی و مدارک مربوط به شرکت بازرگانی خود را به همراه داشته باشید تا بتوانید ارسال پستی را در کوتاه ترین زمان و بدون دردسر انجام دهید.

نحوه ارسال بسته پستی به خارج از کشور

پست خارجی یکی از خدماتی است که توسط شرکت ملی پست و برخی از شرکت های داخلی در دسترس شما می باشد و شما می توانید برای ارسال بسته پستی به خارج از کشور از این شیوه استفاده کنید. در واقع این روش از ارسال و دریافت بر اساس مجموعه پروتکل ها و قوانین داخلی و خارجی انجام می شود و در نهایت می تواند سبب شود تا ارسال و دریافت بسته های پستی به صورت کاملا قانونی انجام شود.

نحوه ارسال بسته پستی به خارج از کشور

نحوه ارسال بسته پستی به خارج از کشور

انواع روش های ارسال بسته پستی به خارج از کشور

حال با انواع روش های ارسال بسته پست به خارج از کشور بیشتر آشنا خواهیم شد. شیوه های مختلفی از ارسال بسته پستی به خارج از کشور در دسترس کسانی است که می خواهند از خدمات مربوطه استفاده کنند. در واقع می توان گفت که بر اساس پارامترهایی مانند نوع مرسوله ای که می خواهید ارسال کنید و یا مدت زمانی که برای ارسال در نظر دارید، می توانید از انواع روش های ارسال بسته پستی به خارج از کشور استفاده داشته باشید.

ارسال نمونه کالا به خارج از کشور

ارسال نمونه کالا از شرکت ها و صنایع ایرانی برای مشتریان خارجی بر اساس نوع مرسوله، کشور مقصد و هزینه ای که برای پست می توانید بپردازید مشخص می شود. کارشناسان حوزه ارسال بسته های پستی به خارج از کشور شرکت مربوطه (مثلا شرکت ملی پست) می توانند در این خصوص با شما همکاری داشته باشند. باید در نظر داشته باشید که کالای ارسالی شما نباید از لحاظ شرعی و قانونی در ایران مشکلی داشته باشد.

پست صنایع دستی به خارج از کشور به صورت امن انجام می شود؟

به طور کلی می توان گفت که تمامی مرسوله های پستی به صورت امن و بدون وارد شدن ضربه به خارج از کشور ارسال می شود. بهتر است که در خصوص ارسال بسته پستی به خارج از کشور، بسته بندی مناسبی برای مرسوله انجام دهید تا در نهایت در صورت وارد شدن فشار در حین حمل در گمرک و یا خارج از کشور، مرسوله شما از حالت طبیعی خارج نشود. توجه کنید که ارسال مرسوله عتیقه جات از کشور به سایر کشورهای جهان ممنوع حساب می شود.

نحوه ارسال زعفران به خارج از کشور

ارسال زعفران به عنوان یک کالای صادراتی انجام می شود و برای ارسال بسته پستی حاوی زعفران باید مدارکی مانند اصل شناسنامه، اصل گذرنامه، کارت ملی و ارائه مدارک مربوط به شرکت بازرگانی و پروانه تولید را به همراه داشته باشید. از دیگر ملزومات ارسال زعفران، می توان روزنامه رسمی تاسیس شرکت دانست که باید حتما به همراه خود داشته باشید. حمل کالا به صورت بهداشتی و بدون آسیب رسیدن به مرسوله انجام می شود. در ادامه بیشتر در خصوص شرایط ارسال کالا به خارج از کشور با شما صحبت خواهیم کرد.

خرید زعفران

خرید زعفران

نکات پایانی نحوه ارسال بسته پستی به خارج از کشور

با توجه به اینکه به پایان مطلب نحوه ارسال پستی به خارج از کشور نزدیک می‌‎شویم، نکاتی را با شما درمیان می‌گذاریم که ممکن از برای شما راه گشا باشد. امیدواریم ارسال مرسوله پستی شما از ایران و چه ارسال مرسوله شما از خارج کشور، به بهترین شکل ممکن انجام گیرد.

مطالعه قوانین ارسال مرسوله پستی، قبل از ارسال مرسوله حتما به شما پیشنهاد می‌گردد.

نکته مهم: یاراکالا به عنوان فروشگاه اینترتنی محصولات متنوع فعال است و هیچ گونه خدماتی نظیر ارسال مرسولات پستی شما را ندارد.

هم اکنون اگر قصد خرید محصولات متنوع دارید سری به فروشگاه اینترنتی یاراکالا بزنید.

ممنوعات پستی به خارج از کشور

به طور کلی می توان گفت که دانستن ممنوعات پستی به خارج از کشور دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. در واقع می توان گفت که ارسال و دریافت برخی از وسایل مانند اسلحه های گرم و سرد، مواد منفجره، مواد مخدر و روانگردان، مجلاتی که منافی عفت عمومی باشد، وسایل قمار، موادی که جوهر در آن ها وجود داشته باشد، وجه نقد، اوراق بهادار، نوشته های حاوی خط بریل، عتیقه و کتب خطی و همچنین حیوانات زنده به عنوان ممنوعات پستی به شمار می رود و نباید به هیچ عنوان پست شوند. باید دقت داشته باشید در ارسال بسته پستی، محصولات باید بر اساس قوانین پستی کشورهای خارجی نیز به عنوان کالای ممنوعه به شمار نروند.

شما درباره نحوه ارسال بسته پستی به خارج از کشور چه می‌دانید؟ از خواندن این مقاله یا سایر مقالات بلاگ یاراکالا چه میزان رضایت داشته اید؟ با ما در قسمت نظرات درمیان بگذارید و این مطلب را با کسانی که فکر می‌کنید می‌تواند برایشان مفید باشد، به اشتراک بگذارید.😉

این مقاله از دانسته های نویسنده، تحقیق و جستجو در اینترنت و یا بررسی سایت شرکت های پستی تهیه و تنظیم شده و فروشگاه اینترنتی یاراکالا صحت یا عدم صحت اطلاعات را رد یا تایید نمی کند. لذا برای ارسال هرگونه مرسوله پستی و آگاهی از شرایط و نحوه ارسال، باید با شرکت های ارائه دهنده خدمات پستی مشورت نمایید.

“ممنون از مطالعه این مطلب از بلاگ فروشگاه اینترنتی یاراکالا”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فروشگاه اینترنتی یاراکالا

فروشگاه اینترنتی یاراکالا

رسالت تیم یاراکالا در بخش بلاگ، افزایش سطح آگاهی مشتریان عزیز در رابطه با محصولات موجود در فروشگاه آنلاین یاراکالا و همچنین افزایش سطح دانش کاربران وبلاگ یاراکالا می‌باشد.

دیگر مقالات فروشگاه اینترنتی یاراکالا

 • پس از ثبت نظر، دیدگاه شما برای بازبینی ارسال خواهد شد.
 • وارد کردن نام و ایمیل اجباری نیست اما اگر میخواهید از پاسخ دیدگاه خود اطلاع یابید، وارد نمایید.
 • پرسش های شما قطعا پاسخ داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 نظر در “نحوه ارسال بسته پستی به خارج از کشور [100% کامل]

 1. طاهره گفت:

  من برای نروژ شهر ترندهایم میخوام وسایل برای وانشجو بفرستم قیمت هر کیلو چقوره و چند روزه میرسه بدستش؟ لطفا راهنماییم کنید

  1. سلام، وقت بخیر..
   دوست عزیز، یاراکالا یک فروشگاه اینترنتی هست و درحال حاضر خدماتی برای ارسال مرسولات پستی نداره
   اطلاع از زمان و هزینه ارسال رو باید از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پستی جویا بشید.

 2. الهه گنجی گفت:

  سلام بسته پستی که شامل پوشاک و کتاب و دفتر میشود از تهران به کشور اوکراین وزن ۳۰ کیلو هزینش وچقدر میشودوچگونه اقدام کنم

  1. سلام و عرض وقت بخیر..
   دوست عزیز، یاراکالا یک فروشگاه اینترنتی هست و درحال حاضر خدماتی برای ارسال مرسولات پستی نداره

 3. حسن شریفی گفت:

  با سلام.ایا گیاه هم برای کشور خارجی ارسال هم میکنید

  1. سلام و عرض وقت بخیر..
   دوست عزیز، یاراکالا یک فروشگاه اینترنتی هست و درحال حاضر خدماتی برای ارسال مرسولات پستی نداره

 4. صفر زاده گفت:

  واقعا ایا اعتمادی میشه کرد که بسته بدست دوستم برسه؟ یا در هوا گم میشود🙄

  1. واقعیت اینه ما برای ارسال سفارش هامون با پست در داخل کشور خیلی احتیاط میکنیم، از بسته بندی محصول ، تا روش ارسال و.. اما با این حال مدام نگران این هستیم که بسته مشتری‌هامون دچار مشکل نشه چون چیزی که از پست تو ذهن شاید خیلیا شاید هست، حمل و نقل گاها ضعیف مرسولاته،
   ما همیشه بدنبال اینیم که مشتریانمون بهترین تجربه خرید آنلاین رو داشته باشند و امیدواریم یه روزی بتونیم شرایط حمل و نقل اختصاصی داشته باشیم.
   با این اوصاف کالاهایی که به خارج از کشور توسط شرکت ها ارسال میشه، باید بسته بندی خیلی خوبی داشته باشند، چون چالش های ارسال کالا به خارج از کشور، بیشتر از چالش های ارسال کالا در داخل کشور نباشه، کمتر نیست :))
   در رابطه با گم شدن مرسوله، به احتمال زیاد توسط شرکت ارائه دهنده خدمات پستی مرسوله بیمه میشه و اگر خسارتی پیش بیاد بر اساس قوانین جبران خسارت خواهد شد.

 5. فرناز گفت:

  سلام
  لطفا راجع به نحوه بسته بندی هم بگید
  کارتن بسته بندی خودمون ارسال میشه یا اداره پست کارتن رو عوض می‌کنه ؟

  1. سلام وقت بخیر
   بسته بندی معمولا توسط شرکت های پستی انجام میشه، با اینحال قبل از اقدام ، با شرکت ارسال کننده در ارتباط باشید.

 6. سفر گفت:

  این مطالب کافی نیستند. اگر هم هزینه ارسال همیشه در تغییر است، یکی مهم ترین عوامل و اطلاعات ارسال بسته های پستی به خارج است و تالیف کننده این مقاله باید هزینه کنونی ارسال های مختلف را هم تحقیق و درج میکرد.

 7. ناشناس گفت:

  جامع و کامل
  ممنون از مطلبتون🌹🌹

 8. mona گفت:

  هزینه ارسال مرسوله پستی به خارج از کشور خیلی بالاست متاسفانه

  1. سفر گفت:

   گرچه هزینه ارسال بالاست، ولی لطفا میتونی بنویسی چقدره و مثلا برای وزن بسته تا سقف اول و سقف دوم چه وزنی و چقدر هزینه.
   من دیدگاه خودم را نوشتم و فرستادم ولی چون به ناقص بودن مطالب بدون درج هزینه پستی اعتراض کردم، متاسفانه یاراکالا فورا نظرم را از لیست نظرات حذف کرد.

   1. خیر دوست عزیز، نظر شما همچنان پابرجاست..
    پس از درج نظر و ارسال ، دیدگاه شما برای بازبینی توسط یاراکالا در بخش نظرات جدید نگه داشته می‌شود و اندکی زمان نیاز است برای انتشار دیدگاه.
    در رابطه با قیمت بسته های پستی، باید گفت قیمت ها همیشه در نوسان است و بخاطر جلوگیری از اشتباه خوانندگان این پست، از نوشتن قیمت خودداری کردیم.
    همانطور که در این مطلب نیز گفته شد، برای اطلاع از هزینه و شرایط ارسال بسته پستی به خارج از کشور، باید با شرکت های پستی در ارتباط باشید.

خانه
فروشگاه
0 ویرایش آیتم منو سبد خرید
پروفایل